Další střípek do mé řecké mozaiky

Moc jsem si přála odstěhovat se do Řecka, najít si tam práci a těšit se z volných chvilek, které budu trávit někde na pláži, protože moře je pro mě jako droga.

K tomu nedošlo (i když není všem dnům konec), ale svoji řeckou úchylku –  již několikaletou věrnou kamarádku – mohu trochu uspokojit i tady v Čechách.

Potkala jsem totiž OLYMPIA DELIKATESY A VÍNA  (o tom, jak se to stalo, někdy příště). Fantastický obchod s řeckými  delikatesami na  pražských Vinohradech a vznikla spolupráce, která je protkaná Řeckem, řečtinou, řeckou kulturou a hlavně jsem zde celý den obklopena věcmi, kterých se nedá nabažit.

CAM00113

 

Lahůdky jako jsou fantastické řecké olivy, chobotnice, plněné fíky, meruňky nebo přehlídka úžasných pomazánek, a to vše si můžeme nechat navážit přesně podle toho, na co zrovna máte větší chuť.

CAM00115

 

chobotnice

Výborné řecké jogurty, sýry, domácí pesto. Přehlídku olivových olejů střídá široký sortiment řeckých vín, k tomu samozřejmě sladkosti jako je baklava a podobné.

 

jogurt

 

 

CAM00118

Ano, stále jsem vyhlížela za rohem  tu správnou příležitost a ona se mi nakonec objevila přímo před nosem. O tento příběh se  ještě podělím…

A proto vám radím: NEBOJTE SE MILOVAT ŘECKO, OCHUTNAT HO MŮŽETE UPROSTŘED PRAHY – já si na chvíli odskočím ho ochutnat přímo do Řecka a pak dám vědět, jaké to bylo …20335427-isolated-letadlo-silueta-klouzání-vzduchem

A když se sny neplní zrovna tak, jak jsme si to nalajnovali, nezoufejme, možná se to odehraje trochu jinak, ale také k naší spokojenosti.

Pavla Císařová
Miluji Řecko, moře, řeckou hudbu, kuchyni. Mojí vášní je obklopit se vším tím řeckým v každodenním životě. Můj příběh si přečtěte zde>> Z této lásky vznikl Ebook zdarma Řecké postřehy českýma očima K dispozici ke stažení zde>> a Ebook zdarma o ostrově Kos Možno stáhnout zde >> Jsem autorkou Ebooku Řeckou kuchyní ke zdraví a životní pohodě. K zakoupení zde>>
Komentáře